Határidő: január 7. este 8 óra.
Az alábbiakból 2 témát kellene választani, a 3. lehet saját. Követelmény: feleljen meg az előző bejegyzésben ismertetett szabályoknak, és tartalmazzon gondolatokat, eszmefuttatást. Lehet egy film kritikája, egy érdekes elmélet, egy dalszöveg értelmezése, véleményezése, egy különös élmény értelmező elmesélése stb.
Ha valaki inkább a 3. témát is az alábbiak közül szeretné választani, megteheti.
1. "Míg én élek, nem lesz rajtunk nő az úr!" - Fontos-e, hogy nő vagy férfi az, aki uralkodik egy közösség fölött, irányít egy családot, aki domináns egy párkapcsolatban... ? Az eredeti szövegösszefüggésből kiragadva, kicsit attól elkanyarodva is lehet a témán gondolkodni.
2. Két testvér, két nőtípus. Melyik szimpatikusabb? A lágyabb, kompromisszumkész, de talán gyávább Iszméné, aki már későn próbál nővére mellé állni, vagy a bátor, kérlelhetetlen, egyenes, de talán keményebb Antigoné? - Lehet beszélni általánosabban is a nőtípusokról.
3. Kit kövessek? Apámat vagy szerelmemet? Haimón házasulni készül: már férfi vagy még gyermek? Mennyire tartozik engedelmességgel apjának, hűséggel szerelmének? - Az eredeti témától elvonatkoztatva is lehet vizsgálni a kérdést: kihez tartozunk szorosabban egy olyan helyzetben, ahol a szülői ház és a választott társ, a múltunk és a jövőnk ellentétbe kerül?
4. Meddig menne el elvei védelmében? Van-e olyan meggyőződése, amiért akár a halált is vállalná? Mi a véleménye azokról, akik egy eszméért feláldozzák életüket?
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése