2012. december 6., csütörtök

A blogolásról

A blog: internetes napló. Olyan felület, amit meglehetősen jól szabhatunk magunkra. Megtölthetjük tartalommal, elmondhatjuk a világnak vagy magunknak azt, ami foglalkoztat bennünket. Képeket, videókat is feltölthetünk. Bejegyzéseinkhez mások hozzászólhatnak, így vita vagy beszélgetés is kialakulhat írásban. Maga a felület, a blog megjelenése is alakítható: feltehetünk saját háttérképet, variálhatjuk az elrendezést oly módon, hogy az számunkra szimpatikus, hozzánk közelálló küllemet nyerjen, így képben is megfogalmazhatjuk az egyéniségünket.

Ezen a felületen a blogolást arra fogjuk használni, hogy érdekes, elgondolkodtató eszmefuttatásokat írjunk. Fejlesztjük az íráskészségünket pusztán azáltal, hogy írunk. És fejlesztjük a gondolkodásunkat is azáltal, hogy kimondunk, megfogalmazunk benyomásokat, érzéseket, gondolatfoszlányokat. Ez nem is olyan könnyű...

Szabályok

A helyesírást igyekezzünk tiszteletben tartani, ami azt jelenti, hogy ne rövidítsünk, ne alkalmazzunk olyan sms-nyelvet, amiről tudjuk, hogy fittyet hány a helyesírásra (pl. asszem) és a nyelvhelyességre.
Ezen túlmenően azonban nem javítok helyesírási hibákat, és nem is értékelem elégtelennel vagy egyéb rossz jeggyel, ha gyenge a helyesírás - ehelyett a makacs hibákat más módon, pl. füzetben, gyakorlással fogjuk kijavítani. A stílus tükrözheti az egyéniséget, de nem lehet, trágár, durva, és érdemes törekedni a szabatos, pontos fogalmazásra, mert ez jelenti majd a fejlődést...
A bejegyzés tartalma nem lehet sértő, kirekesztő.

Havonta 3 blogbejegyzést kell minimum írni, legalább 15 sor terjedelemben. A 3 bejegyzés közül 2 olyan kell, hogy legyen, ami az irodalom- vagy nyelvtanórákon felvetődik. A 3. téma szabadon választott, de annak a követelménynek meg kell felelnie, hogy gondolatot, érzést öntsön szavakba, nem sérthet másokat, és stílusában elfogadható, iskolai keretek között is vállalható legyen. A 3 elvárt bejegyzésen kívül tetszőleges mennyiségű további is írható, természetesen.

A legjobb, legelgondolkodtatóbb bejegyzéseket itt is megosztom majd, hogy mindenki lássa. De célszerű egymás blogbejegyzéseit megtekinteni és kommentelni.

A blogolásból havi jegy születik. 3 értelmes, gonddal és igyekezettel megírt bejegyzésért 1 db jeles jár.További jelesek kaphatók jelentős mennyiségű és jó minőségű plusz bejegyzésért, a részleteket még kialakítjuk.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése